محدود کردن طول دیدگاه ارسالی

یکی از قابلیت های وردپرس، امکان فعال سازی ارسال دیدگاه در نوشته ها و برگه ها ( و حتی post type ) را دارد. با این قابلیت شما می تونید بحث ها و گفتگو های هر نوشته و یا برگه ها از هم جدا کرده و در خود آن نوشته به نمایش درآورید. اما برخی اوقات نیاز هست که از طولانی کردن متن دیدگاه ها توسط کاربران و یا حتی اسپمر ها، جلوگیری کنیم. ما توی این این مقاله به چگونگی اعمال و همچنین نحوه تعیین بیشترین و کمترین کاراکتر های ورودی در دیدگاه ها می پردازیم.

چگونه بر تعداد کاراکتر های ارسالی در دیدگاه ها کنترل داشته باشیم؟

در برخی از اوقات، کاربران دیدگاه هایی ارسال می کنند که زیاد جالب توجه نیست و خیلی هم نمیتونه مفید باشه. مثلا دیدگاه های دیک یا دو کلمه ای. برخی اوقات هم دیدگاه هایی بسیار حجیم ارسال میشه که اونا هم نمیتونه مفید باشه. ( خیلی از اسپمر ها با حجم بالایی از دیدگاه ها، دیدگاه ارسال می کنند که کنترل داشتن بر تعداد کاراکتر ها میتونه از ارسال اسپم هم جلوگیری بشه.)

 

برای این کار شما باید کد زیر را در فایل function.php وارد کنید. فیلتر زیر در واقع قبل از ذخیره شدن دیدگاه توسط وردپرس در دیتابیس، فرایند هایی رو چک میکنه تا اگر صحیح باشه، ذخیره بشه. در کد زیر، به جای ۵۰۰۰ بیشترین تعداد کاراکتر های مجاز و به جای ۶۰ کمترین کاراکتر های مجاز رو قرار بدید.

add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );

function wpb_preprocess_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
    wp_die('دیدگاه شما بسیار طولانی است. لطفا اندازه دیدگاه خود را کمتر از ۵۰۰۰ کاراکتر کنید..');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
    wp_die('دیدگاه شما بسیار کوتاه است. لطفا بیشتر از ۶۰ کاراکتر منتشر کنید..');
  }
  return $comment;
}

اگر می خواهید از جدیدترین قالب ها، بروزرسانی و تخفیف های ویژه با خبر شوید، همین الان عضو خبرنامه شو:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

1354 نفر

msz.zarei

نزدیک به 5 سال در زمینه طراحی، ترجمه و راه اندازی سایت با وردپرس کار می کنم. بیشترین تمرکز در انتشار قالب های زیبا و اریجینال از الگانت تمز و تم فارست را داریم. هم اکنون علاوه بر ترجمه و شخصی سازی قالب وردپرس، طراحی و راه اندازی سایت های وردپرسی را نیز انجام می دهیم.

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *